Urlop czas start – Co spakować do kosmetyczki?  

Pilniki do paznokci

Kto nie kocha wakacji? To czas gdy możemy trochę odpocząć, powylegiwać się na słońcu w weekendy, wykąpać w jeziorze, pojechać nad morze i tak dalej. Przy wyjazdach zawsze pojawia się ten sam problem: Co spakować? Strój kąpielowy, spodenki, kosmetyki pilniki do paznokci… co jeszcze jest niezbędne?

Wakacje – Czas urlopów

Lipiec i sierpień to szczególnie radosne miesiące dla dzieci i młodzieży. Dwa miesiące wolnego od szkoły daje wiele możliwości. Rodzice zwykle starają się w tym terminie załatwić choć tydzień urlopu, by spędzić czas poza domem z rodziną. Ale wyjazdy oznaczają także pakowanie. Najczęściej zajmuje się tym mama, zwłaszcza, gdy dzieci są jeszcze małe. Co spakować? O czym pamiętać?

Jakie ubrania zapakować?

Tak naprawdę trudno odpowiedzieć na to pytanie nie wiedząc gdzie dana rodzina planuje pojechać. Inne ubrania potrzebne są na wycieczkę w góry, a inne nad morze. Załóżmy, że chodzi o urlop nad polskim morzem. Co spakować? Jak o niczym nie zapomnieć? Najlepiej zrobić sobie listę i to z wyprzedzeniem. Dzięki temu, będzie jeszcze czas by coś na nią dopisać. Pakując się z listą w ręku nie zapomnisz o niczym. Na liście na pewno powinien znaleźć się strój kąpielowy. Weź bieliznę na zapas. W pensjonacie nie będzie pralki? W takim razie wszyscy powinni mieć bieliznę przynajmniej na każdy dzień, a najlepiej chociaż z jednodniowym zapasem. Bluzki, spodnie, swetry – nie pakuj zbyt wiele. Uczciwie oceń w czym najchętniej chodzisz i to zabierz. Prawdopodobnie nie potrzebujesz innej pary spodni każdego dnia. Pamiętaj o piżamie. Zabierz także zapasowe buty. Przydadzą ci się laczki bądź klapki, jeśli planujesz pójść na basen. A co zapakować do kosmetyczki i apteczki?

pilniki kosmetyczne

Szampon, plastry, pilniki do paznokci

Z jakiegoś powodu wiele osób zapomina o szczoteczkach do zębów. A przecież bez nich ani rusz. Kolejne o czym należy pamiętać to szampon do włosów, mydło, jeśli używasz to żel pod prysznic, gąbka. Niektórzy koniecznie muszą mieć olejki do włosów. Jeśli ty też, nie zapomnij o nich. Maszynki do golenia, ulubione kosmetyki i pilniki do paznokci to też rzeczy niezbędne. Nawet jeśli kobieta ma zrobione hybrydowe bądź żelowe paznokcie, lubią one łamać się bądź po prostu haczyć w najmniej odpowiedni momencie. Dlatego dobrze jest mieć przy sobie pilniki kosmetyczne. Nie zapomnij o filtrze do opalania. Możesz także wziąć jakiś spray na komary. Konieczne są plastry, środek odkażający i podstawowe leki.