Ortopeda Poznań – Bądź mądry i nie zwlekaj z wizytą u specjalisty

Ortopeda Poznań

Statystyki mówią, że co trzeci Polak zwleka z odwiedzeniem lekarza, nawet, jeśli objawy się nasilają. Dlaczego się tak dzieje? Czy naprawdę nie można zwlekać z odwiedzeniem specjalisty? Co powiedzieć o chorobach ortopedycznych?

Ortopeda Poznań – Dlaczego ludzie omijają specjalistów? Czy to słuszne?

Z czego wynika niechęć Polaków do wizyt u lekarzy? Po pierwsze z kolejek. Czujemy się rozczarowani, gdy słyszymy, że nasze schorzenie może czekać nawet kilka lat. Kolejną sprawą jest nieprzyjemne traktowanie. Nie oszukujmy się, ale w recepcji zwykle osoby, które wyglądają jakby pracowały za karę. Trzecia sprawa dotyczy wizyt prywatnych. Zdecydowanie odstraszają nas ceny. Podsumowując, są to czynniki, które rzeczywiście mogą nas zniechęcać. Jednak odwiedzenia kardiologa, ginekologa, ortopedy Poznań czy po prostu lekarza rodzinnego powinno się odbywać jak najszybciej, gdy tylko poczujemy niepokojące objawy. Dlaczego? Skupmy się na specjaliście jakim jest ortopeda – traumatolog Poznań.

Dobry ortopeda Poznań – Nie bagatelizuj bólu  

Wydawać by się mogło, że osoby pracujące fizycznie muszą odczuwać ból – a to w plecach, nadgarstkach, czy kolanach. To prawda, że praca fizyczna często prowadzi do przemęczenia, nadwyrężenia różnych mięśni. Jednak nie zawsze ból nadgarstka i tym podobne są oznaką zwykłego przemęczenia. Takie coś może wskazywać na zespół cieśni kanału nadgarstka . Objawami tego schorzenia są: mrowienie, drętwienie i nieprzyjemne odczuwane po wewnętrznej stronie dłoni w okolicy kciuka, palca wskazującego i serdecznego. Również tętniący ból promieniujący na przedramię i osłabiona siła uchwytu. Kolejną chorobą, którą bagatelizujemy jest choroba zwyrodnieniowa stawów charakteryzująca się bolesnością podczas ucisku, a także „trzeszczeniem” stawów. Jak widać schorzenia te mają objawy, z jakimi walczy wiele osób. Prawdopodobnie leczone w czas mogłyby mieć małe skutki. Niestety, mało kto poważnie do nich podchodzi. Podaliśmy tylko dwie choroby tak często mylone ze zwykłym przemęczeniem. Jest ich znacznie więcej.
Jeśli Ty również czujesz bóle stawów, mięśni, kręgosłupa i tak dalej, nie zwlekaj. Udaj się do specjalisty jakim jest dobry ortopeda Poznań.