Lepiej kupić gotowe meble kuchenne czy zaprojektować?

Meble kuchenne Poznań

Ponieważ wszystko podrożało wiele osób zastanawia się, czy zaczynać remont kuchni. Meble kuchenne Poznań, z powodu ich specyfiki – odporności na wilgoć, ścieranie i tym podobne, są najdroższe. W takim razie lepiej kupić gotowe meble zaoszczędzić czy postawić na własny projekt, który będzie najwygodniejszy? O tym powiemy w poniższym artykule.

Meble, ale z czego?

Jak wspomnieliśmy wyżej, meble kuchenne Poznań powinny być odporne na ścieranie i wilgoć. Pokazała nam to szczególnie pandemia, gdy w kuchni spędzaliśmy znacznie więcej czasu niż zwykle i zdecydowanie więcej uwagi przykładaliśmy czystość, środkom odkażającym i tym podobnym.  Z czego najczęściej robi się teraz meble? Świetnie sprawdzają się:

  • granit,
  • konglomerat,
  • spiek kwarcowy,
  • drewno egzotyczne,
  • dobrze zaimpregnowany dąb,
  • płyty drewnopodobne pokryte grubą warstwą lakieru.

Blaty i szafki wykonane z takich materiałów są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu czystości i co najważniejsze – są solidne, więc będą służyć nam przez wiele lat. Oprócz tego do łask wraca marmur, który ze złotymi dodatkami i drewnem wprowadza ekskluzywny klimat. Ciepła z kolei dodaje orzech, który również wypada wysoko na liście najchętniej wybieranych materiałów.

kuchnie Poznań

Gotowe propozycje czy meble kuchenne Poznań na wymiar?

Jeżeli twoja kuchnia ma standardowe kształty, nie jest miniaturowa, ani nadzwyczaj duża, śmiało możesz się pokusić o zakup gotowych propozycji, które obejrzeć można w sklepach meblowych, bądź na ich stronach internetowych. Zwróć przy tym uwagę na jakość materiałów. Do wyboru jest wiele. Poświęcając na to odpowiednią ilość czasu, na pewno znajdziesz meble, które okażą się bardzo praktyczne w twojej kuchni. Jednak, jeśli masz kuchnie Poznań w nietypowych kształtach to najlepiej sprawdzą się meble na wymiar. Są droższe, jednak będziesz mieć pewność, że każdy element, każda szafka, szuflada będzie w idealnym miejscu, na dobrej wysokości.

A jakie kolory królują w tym roku? Zdecydowanie czerń i biel. Ciemne meble kuchenne nadają się do dużych pomieszczeń, natomiast białe świetnie rozjaśnią te małe kuchnie. Wiele osób stawia na połączenie tych kolorów.