Dlaczego warto zainwestować we własne spa ogrodowe?  

Spa ogrodowe

Jesteś zwolennikiem czy przeciwnikiem jacuzzi? Zdecydowana większość ludzi należy do zwolenników. Dlaczego? Ponieważ kąpiele w jacuzzi niesamowicie relaksują. Wpływają także korzystnie na nasze zdrowie fizyczne. W tym artykule krótko powiemy o korzyściach wynikających z hydromasażu, o tym, czy warto mieć spa ogrodowe i ile kosztuje. Wspomnimy tez o cenie najdroższych wanien z hydromasażem.

Krótko o korzyściach zdrowotnych  

Kąpiel w jacuzzi to zarówno korzyści fizyczne jak i psychiczne. Jak to możliwe? Już dziesięć minut w wannie z hydromasażem znacznie obniża poziom stresu i wpływa pozytywnie na naszą psychikę. Hydromasaż uwalnia w nas endorfiny szczęścia, które wywołują w nas pozytywne samopoczucie. Tłumią także odczuwanie bólu. Wielu lekarzy zaleca kąpiele w jacuzzi osobom po urazach. Dlaczego? Ponieważ pobudza krążenie, dzięki czemu dotleniamy organizm. Jest to skuteczna metoda w walce z cellulitem i obrzękami nóg. Co więcej, zmniejsza ból ścięgien, więzadeł oraz stawów, pleców (szczególnie dolnej partii) i głowy. Wytwarzane w wodzie bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w naszej skórze, co prowadzi do stymulacji usuwania toksyn z organizmu i zastąpienia ich tlenem i substancjami odżywczymi.

Spa ogrodowe – Kto może je mieć?  

Wojna, pandemia, tempo życia… Te i inne czynniki wpływają na poziom stresu z jakim mierzymy się każdego dnia. Spa ogrodowe to świetny element by zadbać o odpowiednią ilość relaksu.  Kto może mieś takie domowe lub ogrodowe spa? Każdy, kto ma wolnych kilka tysięcy złotych, dużą łazienkę, taras lub podwórko. Jeśli chodzi o samą cenę, to zależy czego się pragnie. Mówiąc o wannie spa dla 4 osób i bez wielu dodatków, takich jak podświetlenie, to wyrobimy się w kilku tysiącach złotych. Jeżeli natomiast pragniemy „wypasionego”, dla całej rodziny czy grona przyjaciół, musimy się liczyć z naprawdę wysoką ceną. Może kilkunastu, albo i kilkudziesięciu złotych. Ponieważ wanny spa mogą być zabudowane, nawet stawiając je na ogrodzie możemy czuć się komfortowo i w pełni prywatnie. Z drugiej strony, kąpiel w otwartej wannie spa zimą, gdy wokół leży śnieg to niezapomniane doświadczenie.

Najdroższe jacuzzi świata

Wydaje się, że już kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych to wiele, ale okazuje się, że w porównaniu z najdroższym jacuzzi to maleńka kwota. W Polsce najdroższe jacuzzi kosztują do 80 tysięcy złotych, natomiast na świecie ceny dochodzą do ćwierć miliona.